Yönetim Kurulu

BAŞKAN

Serhat ÇEÇEN
Trakya EDAŞ

1975 yılı Ankara doğumlu Serhat Çeçen, yükseköğrenimini Ankara Hacettepe Üniversitesi ve A.B.D.’de işletme dalında tamamladı. Lisans eğitiminde özellikle uluslararası finansman konusunda uzmanlaştı. Serhat Çeçen, IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding bünyesindeki enerji, inşaat, turizm, altyapı yatırımları ve sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerde farklı pozisyon ve fonksiyonlarda görev aldı. Serhat Çeçen, IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding bünyesinde turizm, ulaştırma altyapı ve enerji sektörlerin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Çeçen, önceki dönemde ELDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu.


BAŞKAN YARDIMCISI 

Yaşar ARSLAN
Çoruh ve Fırat EDAŞ

1959 Çankırı/Ilgaz doğumlu Yaşar Arslan, Haydarpaşa Lisesinde parasız yatılı olarak 6 yıl okudu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji fakültesinden mezun oldu. Arslan, Yedek Subaylık döneminde Kara Harp Okulu Makine Grubunda Öğretim görevlisi olarak; Malzeme, NDT, Kaynak Teknolojisi konularında çalışmalar yaptı. GAZBİR kurucuları arasında bulunmuş ve 3 dönem Genel Sekreterlik görevi yürütmüş olan Yaşar Arslan; halen GAZBİR Başkanı ve TOBB Doğal Gaz Meclisi Başkan Yardımcısıdır.


BAŞKAN YARDIMCISI

Kıvanç ZAİMLER
Enerjisa

1969 doğumlu olan Kıvanç Zaimler İstanbul Erkek Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Berlin Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümlerinde öğrenim gördü. Kariyer hayatına 1992 yılında Koç Topluluğu’nda adım atarak, 2008 yılına kadar sırasıyla Türk Elektrik Endüstrisi, RAM Dış Ticaret ve Aygaz şirketlerinde çeşitli yönetici pozisyonlarında bulundu.

2008 yılında Ticaret Direktörü olarak Enerjisa’ya katılan Zaimler 2013 yılına kadar Enerjisa’nın Doğal Gaz iş kolunun koordinasyonunu üstlendi. 2013-2015 yılları arasında Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü olarak görev aldı. Bu görevinde 14 ili kapsayan 3 dağıtım bölgesinde, 9 milyon müşteri ve 20 milyon nüfusa elektrik dağıtımını üstlenen bir organizasyonun yeniden yapılanma ve entegrasyon sürecini yönetti. Ağustos 2015 -  Mart 2016 tarihlerinde Enerjisa Satış Şirketleri Genel Müdürlüğü görevinde Enerjisa’nın serbest piyasaya hazırlık sürecinde tüketici odaklı yeni marka konumlandırma çalışmalarını yürüttü.

1 Mart 2016 tarihinden itibaren elektrik üretimi, dağıtımı, ticareti ve satışında büyük bir portföy yöneten Enerjisa’da CEO olarak görev yapmaktadır. Kıvanç Zaimler evli ve 1 kız çocuk babasıdır. Geçmişindeki profesyonel basketbol hayatı ve katıldığı bir çok profesyonel gelişim programlarının yanı sıra, kişisel farkındalık ve bireysel gelişim konularında da eğitim almış, gönüllü olarak mentorlük ve koçluk yapmaktadır.


ÜYE SAYMAN

Ali Murat KORKMAZ
GDZ EDAŞ

1960 yılında Ordu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Uzun yıllar enerji sektöründeki şirketlerde ortak ve yönetici olarak yer aldı. GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.


ÜYE

İbrahim Sinan AK
Osmangazi EDAŞ

İbrahim Sinan Ak, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma yaşamına Evgin Yatırım Menkul Değerler’de yatırım uzmanı olarak başladı. Ardından, ABD’deki Old Dominion University’de MBA yaptı. 2000-2002 yılları arasında Vestel Komünikasyon’da Finans Şefi, 2002-2006 yılları arasında ise Vestel Beyaz Eşya’da Finans Müdürü olarak çalışan Sn. Ak, 2006 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katıldı. 2012 yılına kadar Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Sinan Ak, Ocak 2012’de Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’ye Genel Müdür olarak atandı. Sinan Ak 1 Aralık 2016’dan bu yana Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin de içinde yer aldığı Zorlu Enerji Grubu’nda Grup Başkanı olarak görev yapmaktadır.


ÜYE 

Alişan ARIKAN
AKEDAŞ

1967 yılında Kahramanmaraş’ta doğan Arıkan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü mezunudur. 1990 yılından bu yana Arsan Şirketler Grubu'nda Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Başkanlığı yapmaktadır. TOBB Tekstil Meclisi Başkan Vekilliği ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeliği,  TİM delegeliği görevlerini de sürdüren Arıkan, halen Kahramanmaraş Barosu'na kayıtlı avukattır.


ÜYE

Memet ATALAY
Dicle EDAŞ

1970 yılında Ağrı’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ağrı’da tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak mezun oldu. Lisansüstü eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde MBA yaparak tamamladı. 1990 yılında PTT’de mühendis olarak işe başladı. 24 yıl çalıştığı Türk Telekom’da son olarak Operasyondan Sorumlu Başkan(COO) olarak, Türkiye haberleşme altyapısında yüzlerce projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynamıştır. Evli ve 3 çocuk babası olan Memet Atalay, 2015 yılı itibariyle Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.  Murahhas Azası olarak görevini sürdürmektedir.


 

ÜYE

Hidayet ATASOY
KCETAŞ

1962 yılında Kayseri’de doğdu. Kayseri Sümer Lisesinden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yaptı. Westers Illinois University Illinois – ABD (MA-Ekonomi) Royal Institute of Public Administration London Kamu Yönetimi Eğitimi yaptı. 1985 yılında Maliye Bakanlığı Bütçe Uzmanlığı görevini yürüttü. Ardından 1986 –1999 Başbakanlık - Başbakanlık Uzmanı, daha sonra Dış İlişkiler Başkanlığı-Başkan (Uzmanlık Çalışması, Türk Petrol Sektörü ve Avrupa Birliği Üyesi Ülkeleri ile Karşılaştırma) görevlerinde bulundu. 

1999-2002 tarihleri arasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi KASKİ Genel Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Hidayet Atasoy, 2002 (Aralık) tarihinde KASKİ deki görevinden ayrılarak İller Bankasına Genel Müdür olarak atandı. 2011 (Kasım) Kamu görevinden emekli, Yönetim Danışmanlığı Şirketi kurdu. 2012 -2015 yılları arasında KCETAŞ Genel Müdürü, 2015 -2016 (30 Mart) yılları arasında ise KEPSAŞ Genel Müdürü olarak görev yapan Atasoy, 30 Mart 2016 itibariyle KCETAŞ Genel Müdürü oldu.


ÜYE

Mehmet CENGİZ
Boğaziçi EDAŞ

1958 Rize doğumlu Mehmet Cengiz, 1976 yılında Kabataş Erkek Lisesi’ni tamamladı. 1975 yılında müteahhit olarak iş hayatına başlayan Cengiz, 1987-1995 yılları arasında Cengiz Limited Yönetim Kurulu Başkanı, 1995-1998 yılları arasında Cengiz İnşaat Endüstri ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve 1998-2007 yılları arasında ise Cengiz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini yürüttü. Cengiz 2007 yılı itibariyle Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürmektedir.


ÜYE

Ahmet ÇALIK
Yeşilırmak EDAŞ

1958 Malatya doğumlu Ahmet Çalık, 1981 senesinde ticari yaşamına Ortadoğu Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş.’yi kurarak başladı. Çalık, ilk büyük sanayi yatırımını 1987 yılında kurduğu Gap Güneydoğu Tekstil San. Ve Tic. A.Ş. ile gerçekleştirdi. Enerji, telekom, finans, inşaat, medya ve tekstil alanlarında faaliyet gösteren grup şirketlerini 1997 yılında Çalık Holding’i kurarak tek çatı altında birleştirdi. Ahmet Çalık, halen 17 ülkede faaliyet gösteren Çalık Holding Şirketleri'nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.


ÜYE

Raif Ali DİNÇKÖK
Sakarya EDAŞ

1971 yılında İstanbul’da doğan Raif Ali Dinçkök, 1993 yılında Boston Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Akkök Holding’te çalışmaya başlamıştır. 1994–2000 yılları arasında Ak-Al Tekstil San. A.Ş. Satın Alma Bölümü’nde ve 2000–2003 yılları arasında Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.’de Koordinatör olarak görev almıştır. Akkök Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olan Raif Ali Dinçkök, Akmerkez GYO, Ak-Pa, Dinkal, Akasya Çocuk Dünyası Yönetim Kurulu Başkanlıklarının yanı sıra çeşitli Akkök Grup Şirketlerinin Yönetim Kurullarında da görev yapmaktadır.


ÜYE

Şaban Cemil KAZANCI
Çoruh EDAŞ

1961 doğumlu Cemil Kazancı, aile grup şirketlerinde çalışma hayatına başlamıştır. 1997 yılında faaliyete geçen Aksa Enerji’nin kuruluşunda aktif rol almıştır. Kazancı Holding ve Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra, Kazancı Holding ve Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmaktadır.


ÜYE

Ümit KİLER
Aras EDAŞ

1970 yılında Bitlis’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bitlis’te, liseyi İstanbul’da tamamladı. Halen, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesine devam etmektedir. Perakende sektöründe başta İstanbul ve Ankara olmak üzere toplam 30 ilde 200 şubesiyle 21 yıldır faaliyet gösteren Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. İnşaat, enerji, turizm ve şeker sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren Kiler Holding A.Ş.’nin de Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir. Hikmet Kiler Vakfı’nın kurucularındandır.


ÜYE

Celal KOLOĞLU
Çamlıbel EDAŞ

1951, Elazığ doğumlu. 1975 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına 1977'de kurduğu Kolin İnşaat'ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı. Sektörüyle ilgili sivil toplum kuruluşlarında üstlendiği görevlerin yanı sıra 2010-2012 yıllarında da Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulunda TİSK temsilcisi olarak görev alan Celal Koloğlu, 2005 yılından beri Ankara Sanayi Odası Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


ÜYE

Nihat ÖZDEMİR
Uludağ EDAŞ

1950 yılında Diyarbakır’da doğdu. Gazi Üniversitesi Makina Yüksek Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra, aynı okulda master yaptı. 1976 yılında Gazi Üniversitesi’nden ayrılarak okuldan arkadaşı olan Sezai Bacaksız ile beraber müteahhitlik firması Lider Makine (Limak)’yı kurdu. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Nihat Özdemir, ELDER Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.


ÜYE

Murat PINAR
AYEDAŞ & Başkent & Toroslar EDAŞ

Murat Pınar, Karadeniz Teknik Üniversitesinden Elektrik ve Elektronik Mühendisi olarak mezun olduktan sonra profesyonel kariyerine Siemens’te başlamış ve burada 1998-2006 yılları arasında transmisyon mühendisi, transmisyon ürün müdürü ile uygulama ve entegrasyon müdürü pozisyonlarında görev yapmıştır. Daha sonra, Nokia Siemens Networks şirketinde Doğu Avrupa, Orta Asya ülkeleri ile Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’ın da aralarında bulunduğu 13 farklı ülkede, saha operasyonundan sorumlu yönetici görevini üstlenmiştir.

Nokia Siemens Networks’de telekomünikasyon, fiber optik, altyapı, inşaat ve entegrasyon alanlarından sorumlu Program Direktörü iken Nisan 2010 tarihinde Başkent EDAŞ’a katılmıştır. 2015 yılı Ağustos ayına kadar Enerjisa’nın elektrik dağıtım bölgeleri olan Başkent, Ayedaş ve Toroslar’ın Grup Direktörlüğü görevini yapmıştır.

Murat Pınar, Ağustos 2015 tarihinden itibaren 20 milyon nüfusa hizmet veren Başkent, Ayedaş ve Toroslar olmak üzere Enerjisa Dağıtım Şirketlerinde Genel Müdür görevini yürütmektedir.


ÜYE

Ceyhan SALDANLI
ADM EDAŞ

1954 yılında Denizli’de doğdu. 1975 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi’ni bitiren Ceyhan Saldanlı, 1975-1980 yılları arasında kamu sektöründe çalıştı. 1985 yılında ELSAN Elektrik Gereçleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve TÜMAŞ Mermer A.Ş.’nin kuruluşunda ortak olarak yer aldı.  1991’de AYDEM A.Ş.’nin kurulmasıyla enerji sektörüne girdi. Enerji sektöründe bir diğer önemli adımı 1995 yılında Bereket Enerji’yi kurması oldu. Saldanlı halen Bereket Grup Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.


ÜYE

Kazım TÜRKER
Vangölü EDAŞ

Kazım Türker 1954 yılında Ankara’da doğdu. İş hayatına 19 yaşında aile mesleği olan tekstil sektöründe bir işletme kurarak başladı. Üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Türker, tekstil ve perakende sektörlerindeki yatırımlarına ek olarak inşaat sektöründe faaliyet göstermek amacıyla 1993 yılında Türkerler İnşaat A.Ş’yi kurdu. Şirket 2000’li yıllarda enerji ve çimento sektörlerine yatırımlar yaptı. Kazım Türker, Türkerler Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir.


ÜYE

Ayhan YAVRUCU
Meram EDAŞ

1948 Kayseri, Develi doğumlu Ayhan Yavrucu, 1972 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Maliye Bakanlığı’nda çalışmaya başladı ve 1977 yılına kadar Hesap Uzmanları Kurulu’nda hesap uzmanı olarak çalıştı.1977 yılında geçtiği Alarko Şirketler Topluluğu’nda çeşitli kademelerde görev yapmış olup, halen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatör olarak görevine devam etmektedir.


İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi
Mesleki Yeterlilik Kurumu
ELDER Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
Bu yayın Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği sorumludur ve bu içerik hiç bir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.